×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

روانشناسي وارتباطات

همه چيز از همه جا

خانم ها: به راحتی شوهرتان را خوشحال کنیدخیلی خوبه که تو به هرکاری واردی, چقدر این لباس به تو برازنده است, هفته آینده میتونی همکارت و خانمش رو دعوت کنی خونه و .

همه آدم ها می توانند حرف بزنند, اما اینکه چطور حرف بزنند و منظور و احساس خود را چگونه بیان کنند, کار هر کسی نیست و هنر حرف زدن می خواهد. این موضع در رابطه زناشویی, حساسیت بیشتری پیدا میکند. اینکه زن و شوهر با شناخت از هم بدانند که چه موقع چه حرفی را باید بزنند, تاثیر عمیقی بر بهبود روابط آنها دارد.

گاهی یک جمله ساده و یک اظهار نظر کوچک عمق احساس شما را به همسرتان نشان می دهد و او را خوشنود و دلخوش میکند. آیا میدانید این جملات شنیدنی و خوشحال کننده برای مردها چیست؟

۱٫بعدش چی شد؟!

اغلب مردها زمانی که خاطرات خود را تعریف می کنند و یا داد سخن سر می دهند, بسیار دیدنی می شوند. طوری ماجرا را تعریف می کنند که انگار هیچ کسی تابحال نتوانسته از پس آن کار بر بیاید. زمانی که شنونده کلام شیرین همسرتان هستید, مثل یک آدم آهنی سرد و بی احساس که طبق برنامه ای که به او داده شده با آهان آهان گفتن و آن هم چند دقیقه یک بار, نطق کلام و شور هیجانش را کور نفرمایید. همسرتان از میان این همه خرد و کلانی که در این زمین خاکی به سر می برند, شما را به عنوان محرم اسرار و مخاطب خودش انتخاب کرده. پس قدر این اعتماد را بدانید و آن طور که شایسته شنیدن است, به او گوش فرا دهید. به جای اینکه مودبانه و دست به سینه در مقابلش بنشینید, با بیان کردن جملاتی نظیر "شوخی میکنی؟", "بعدش چی شد" یا "ادامه بده" اشتیاقتان را به حرف هایش نشان دهید.

۲٫واقعا فوق العاده است!

شوهرتان هنوز از راه نرسیده که به شما می گوید: "ارتقاء شغلی گرفتم". در اتاقتان مشغول انجام کارهای شخصیتان هستید که در اتاق باز می شود, در آستانه در شوهرتان را می بینید که به شما می گوید: "فهمیدم که چطور باید کولر را تعمیر کنم". همسر شما هرکاری که انجام داده باشد, زمانی که آن را با شما درمیان می گذارد, بدان معناست که به آن افتخار میکند. بنابراین موفقیت های او را, هرچقدر هم که به نظر شما کوچک و کم اهمیت هستند, تقدیر و ستایش کنید و به او احساس قدرت و اقتدار هدیه کنید.

۳٫از تو متشکرم!

برخی از انسان ها, برخی از انسان ها, اساسا با مقوله تشکر کردن و سپاسگزاری بیگانه اند و برخی هم تصور می کنند فقط در موراد خاص و بسیار استثنایی باید از دیگران تشکر کرد. بسیاری از ما با همین طرز فکر وارد زندگی مشترک می شویم و این عمل پسندیده را به یکی از نوادر تاریخی تبدیل میکنیم. زمانی که همسرتان به شما می گوید: چقدر این لباس به تو می آید, شما را به شام دعوت می کند یا زمانی که خسته اید و در حال استراحت هستید برای آرامش شما صدای تلویزیون را کم می کند, همه اینها بهانه ای برای سپاسگزاری هستند و در بیشتر موارد گرد روزمرگی بر آنها نشسته اما هیچکس نمی تواند تاثیر این اکسیر جادویی را تکذیب کند.

۴٫وقتی سرکار نیستی چی کار می کنی؟

واضح است که شغل یک مرد جایگاه ویژه ای در زندگی او دارد. اما همسر شما, به طور طبیعی, خارج از زمان کاری به فعالیت های دیگری نیز می پردازد.

ممکن است به ماشینش علاقه خاصی نشان دهد, ورزش خاصی را در برنامه اش بگنجاند و حتی دوست داشته باشد بازی کند. شما براحتی می توانید این بعد از زندگی شوهرتان را کشف کنید و با او همراهی کنید.

پس به علاقه مندی اش علاقه نشان دهید. چون شما با این کار به او می فهمانید که دوست دارید تصویر کاملی از او به عنوان یک انسان و نه به عنوان یک ماشین پولساز, به دست آورید.

۵٫نظرت در مورد چیه؟

سعی کنید در کارهایتان از او نظرخواهی کنید. وقتی می خواهید یک دوربین بخرید یا درباره مساله مهمی که در محل کارتان پیش آمده با او مشورت کنید, او احساس مفید بودن می کند.

۶٫چقدر جذاب به نظر می رسی!

همسر شما هم مثل موجودات زنده دیگر احساس تردید می کند و نیاز به تایید و تعریف شما دارد. زمانی که از میان لباس های ورزشی اش یکی را انتخاب می کند و جلوی شما می پوشد به او بگویید: "چقدر فوق العاده شدی". یا وقتی برای انتخاب لباسی مناسب برای یک مهمانی, فکر می کند, به او کمک کنید و نظر بدهید اما زیاد هم ایراد نگیرید. بگذارید چیزی را که راحت است و دوست دارد انتخاب کند.

۷٫همان گونه که هستی, تو را دوست دارم

برای یک مرد خیلی مهم است که بداند همسرش با همه وجود دوستش دارد و به او به خاطر داشته هایشان عشق می ورزد. بنابراین با جمله هایی نظیر "خودت میدونی که خیلی دوست دارم" و یا هر جمله دیگری که بیانگر احساس واقعی شما نسبت به این رابطه است, این اطمینان و آرامش را به همسرتان بدهید.

پنجشنبه 7 بهمن 1390 - 10:00:10 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


فنگ شویی


هاله نورانی


اسم شما چه رنگیه؟


درد دل


آموزش10راار برای جذب انرژی مثبت


پيامهايي از فرشتگان


اعداد تقدير


راز بعضی از اعداد


درجوانی پولدار شویم


رابطه زناشویی فقط نزدیکی نیست


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

105687 بازدید

231 بازدید امروز

36 بازدید دیروز

884 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem