×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

روانشناسي وارتباطات

همه چيز از همه جا

روانشناسي دست دادن

آیا می دانید دست دادن به دیگران یکی از بهتری راه های رسیدن به ارامش روحی و روانی است؟ آیا میدانید دست دادن شما یک فرستنده قوی است و همواره در زندگی شما به ارسال پیام های مهمی می پردازد ؛ آیا می دانید که پوست بدن ما از یک گرسنگی رنج می برد .دکتر هلن کولتون می گوید هنگامی که کسی ما را لمس میکند میزان هموگلوبین خون ما به اندازه چشمگیری افزایش میابدبه هر حال ظاهر نمودن عواطف مثبت وزیبا در هنگام بر خورد با دیگران موجب استحکام بیشتری در روابط میشود .
در حالی که بسیار خسته هستید و حال و حوصله هیچ کاری را ندارید ناگهان یکی از دوستان شما به طرفتان میاید و سلام میکند و دست در دست شما میگذارد این دوست آنچنان با عشق و صفا دست شما را می فشارد که مجذوب صمیمیت آن میشوید گویی دست او یک سیم انتقال انرژی است و بعد از مدتی که قلب شما پذیرای محبت شد به خود میایید و میبینید که سرتاسر وجودتان پر از صفا ی محبت شد ودیگر از آن خستگی خبری نیست . فشردن دست ها به هنگام رویا رویی مجب رفع کینه ها و زمینه ساز ازدیاد محبت است .این عمل با در آغوش کشیدن از سر محبت تکمیل میشود علاقه و ابراز عواطف کامل میشود و اگر همدیگر را در آغوش بگیرید هر دو غرق در رحمت میشوید . آری .بیایید یخ بی تفاوتی را در گرمی فشار دست های خود آب کنیم و اجازه دهیم تا در فضای هر دست دادن ما جوانه های محبت بروید .

20 نکته در باره چگونه دست دادن

بعد از شناخت اثرات شگفت انگیز دست دادن به بیان 20 نکته مهم می پردازیم که شما باید در هنگام دست دادن با آن مطلع باشید .

1- برای تفهیم پیام همدلی باید دقت کنید که دست طرف مقابل خود را به اندازاه ای که او دست شما را فشارد میدهد فشار دهید. و هرچه دست طرف مقابل را محکم تر بفشارید همان اندازه بیشتر میتوانید بر او تسلط پیدا کنید و به این وسیله میتوانید عشق و محبت خود را به او ارسال کنید . ضمنا از دید روانشناسان این نوع دست دادن نشانه اعتماد به نفس عالی شماست .

2-سعی کنید مدت زمان دست دادن شما از 5 ثانیه کمتر نباشد زیرا اگر مدت دست دادن شما کوتاه باشد دست شما نمی تواند اشتیاق و محبت شما را به قلب مخاطب مخابره کند.

3-در اولین برخورد نباید دست دادن شما طولانی باشد و بیش از 5 ثانیه طول بکشد زیرا طرف مقابل احساس میکند در دام شما افتاده .

4- هرگز به صورت بیحال و سست دست ندهید.که این وضعیت فورا پیام بی تفاوتی را به قلب مخاطب مخابره میکند.

5- اگر میخواهید پیام ارسالی تان به خوبی بیانگر این باشد که مشتاق هستید تا ارتباط خود را با طرف مقابل محکم تر کنید دو دستی دست دهید .

6-از دست دادن نوک انگشتی استفاده نکنید یعنی هنگام دست دادن مواظب باشید که تمام دست مخاطب را در دست بگیرید متاسفانه بعضی ها هنگام دست دادن پیام بی تفاوتی را به به مخاطب مخابره میکند ضمن این که از دید روان شناسان این نوع دست دادن .نشانه عدم اعتماد به نفس می باشد .

7- سعی کنید هنگام دست دادن حتماآ پرده میان انگشتان شما با دست طرف مقابل تماس برقرار کند تا دست شما مملو از عاطفه گردد.

8-توجه داشته باشید که اگر کف دست شما زیاد عرق میکند حتما در ملاقات های مهم قبل از دست دادن آن را خشک کنید .چرا که دست عرق کرده نشانه دلهره و ونوعی هیجان غیر عادی است و اینکه احساس تنفر را در طرف مقابل ایجاد میکند .

9- هنگام دست دادن سعی کنید فشار خفیفی به استخوان پشت دست طرف مقابل وارد کنید

10- هنگام دست دادن سعی کنید فاصله شما با طرف مقابل زیاد نباشد .کسانی که موقع دست دادن دورتر میاستند و به جای اینکه قدمی به جلو بردارن در جای خود می ایستند و از دور دست میدهند بسیار بی ادب و خود خواه جلوه میکنند.

11- هنگام دست دادن ارتباط چشمی برقرار کنید و مستقیما به چشم طرف مقابل نگاه کنید و تبسم را فراموش نکنید و بکوشید مقداری بدن خودرا به طرف جلو ببرید .

12-به هنگام دست دادن نباید مستقیما به صورت مخاطب نگاه کنید و با لبخند و کمی خم کردن سر اظهار خوشحالی کنید.

13-سعی کنید هنگام دست دادن دست مخاطب را به گرمی بفشارید و با صدای رسا سلام کنید . همواره در دست دادن پیشقدم باشیدو آخرین نفری باشید که دست خود را میکشد با رعایت کردن این 13 نکته شما در دل سنگ هم جا باز میکنید وبادست دادن محبت انگیز میتوانید دلها را نرم و دیگران را مجذوب کنید.

14- در هنگام دست دادن یا روبوسی کردن نباید مخاطب را به طرف خود بکشید نشانه بی ادبی و خود خواهی است.

15-نگه داشتن بیش از حد دست افراد غیر از دوستان صمیمی و فشردن بیش از حد آن مانند این است که دست خود را همچون تکه ای گوشت در دست دیگران قرار دادیم که شایسته نیست.

16-در هنگام مصافحه با کف روی دست فرد زدن خلاف ادب است .

17-با دست نمناک و دستی که به چهره چشم. بینی.یا دهان کشیده شده نباید دست داد.

18-دست دادن به دست کسی که دستش آزاد نیست صحیح نمیباشد.مثل کسی که وسیله ای در دست دارد.یا در حال خوردن است ویا کار فنی انجام میدهد.

19- بعضی ها عادت دارن برای جلب توجه و یا صدا زدن دیگران با دست ،بازو و یا بدن آنها را لمس کنند این کار به هیج وجه صحیح نمیباشد وبه ویژه وقتی که مخاطب غریبه یا فردی محترم و یا بزرگتر است.

20- دست دادن باید محکم صمیمانه و کوتاه باشد .طولانی شدن دست دادن و بالا و پایین بردن مکرر دست به خصوص اگر فردی سالخورده شخصیتی محترم ویا زن باشد خلاف نزاکت و ادب است.

سه شنبه 2 آذر 1390 - 10:09:41 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://nasim1981.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 8 آذر 1390   10:43:53 AM

خیلی جالب بود مرسیییییییییییییییییییییییییییییی عزیزممممممممممممممممممم

آخرین مطالب


فنگ شویی


هاله نورانی


اسم شما چه رنگیه؟


درد دل


آموزش10راار برای جذب انرژی مثبت


پيامهايي از فرشتگان


اعداد تقدير


راز بعضی از اعداد


درجوانی پولدار شویم


رابطه زناشویی فقط نزدیکی نیست


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

105730 بازدید

274 بازدید امروز

36 بازدید دیروز

927 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem